| arrow1 a întrebat:

Salut,TPU! De mai demult am o problema cu setea! Mi se intampla uneori cand nu am nimic in stomac(doar dimineata) sa imi fie sete cand de fapt imi este si foame! Beau niste guri de apa sa imi ud gura dar dupa cateva minute sau mai putin iar imi este sete si imi vine sa imi ud gura! Cand mananc parca atunci nu as mai avea nici o problema cu setea! Daca mananc bine pot rezista chiar ore fara sa beau, si doar dimineata la scoala imi vine setea asta ciudata! De la ce o fi? Cum o pot trata? Inainte sa mananc mereu beau o gura sa imi alunece mancarea dimineata! Tin sa precizez ca in weekends foarte rar mi se intampla asta, de fapt aproape niciodata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Cat lichid bei? mai mult de 2 l? te trezesti noaptea sa mergi la baie? poti avea un inceput de diabet

| giony54 a răspuns:

Ai un inceput de diabet pe stres, mergi la un medic si fa analize

| Rosalyn a răspuns:

Buna!
Iti sugerez sa incerci sa bei aproximativ 2 l de lichide pe zi (lichidele pot fi luate si din alimente) si sa iti faci analizele. E posibil sa fi putin deshidratat sau ar putea fi vorba de diabet. De asemenea, daca observi ca ai pielea uscata, ar putea fi si anemie. Oricum, nu iti strica sa iti faci analizele.
Multa sanatate! happy