| Michelle_5585 a întrebat:

Deci am respiratia tot mai grea...simt o usoara apasarea parca in piept...cand alerg mai rasuflu tot mai greubig grin.sau putea sa sufar de astm?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca e doar atat, putin probabil. Ca sa te poti suspecta de ast ar trebui sa fii facut cel putin o criza acuta de lipsa cumplita de aer (in care sa simti ca iti dai duhul si sa nu poti respira minute in sir).

| Nicoleta a răspuns:

Nu neaparat.Eu aveam simptomele astea, printre altele, si am descoperit ca am pneumonie.

| hax0r a răspuns:

Grav, grav. incearca de cateva ori sa expiri fara sa zici "deci" poate trece

| jvEcu a răspuns:

Lasa-te de fumat big grin

| Doddel a răspuns:

Da, insuficienta respiratorie.
Mergi la un control, sa vezi exact ce ai.

Răspuns utilizator avertizat
| Tr4fYc4n7D3PuFuL37y a răspuns:

Io am asm si cand am facut eu am facut la 6 ani si eu cum is baiat eu fugeam foarte mult si si pe mine ma durea poate faci asm da nu-i chiar asa periculos sau ceva sa te sperii o sa mai fie asa vo saptamana depinde cand o inceput si cand te lovesti tare rau o sa respiri foarte greu de abia o sa poti sa respiri daca faci asa o sa stii ca ai asm iti zic eu sigur

| LaRySa_3274 a răspuns:

Nu stiu ce ai putea avea sunt mai multe boli de genu care se manifesta astfel. Sfatul meu este sa mergi la un doctor si acolo o sa primesti mai multe informati!

| YaSs a răspuns:

Si eu am patit asa. Era de la lipsa de calciu... Cel mai bine e sa mergi la medic sa vezi sigur.