| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am sub pectorali grasime si nu stiu cum sa scap de ea (mai exact is sani formati de la grasime ) Eu am 1, 72 m si 80 kg (am citit undeva ca e ok greutatea asta) dar ma ingrijoreaza faptul cum sa scap de acea grasime de la pectorali ca arata foarte nasol acoloa Please help me!

P. S. Am 2 gantere care fiecare are 3 kg.4
P. S. S. Grasime acumulata pe abdomen si asa sau format acei sani (care de fapt sunt grasime)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

80kg este greutatea ok la inaltimea de 1.72, intr-adevar, dar doar daca vrei sa fii SUPRAPONDERAL. De grasime se scapa tinand dieta, schimbandu-ti modul de viata. Trebuie sa dai jos vreo 15kg. Nu mai manca grasimi deloc, zahar si produse cu zahar deloc, manaca doar 2-3 felii de paine neagra pe zi nu mai manca deloc cartofi, orez, fasole uscata, paste fainoase, porumb si malai. Mananca in continuare cat vrei legume, de doua ori pe saptamana cat vrei din fructe, si in fiecare zi ai grija sa mananci 200-300g carne.

| 2handsUp a răspuns:

Deci, in primul rand grasimea este pe pectorali nu sub; al doilea rand 80 de kg nu stiu daca este greutarea ideala dar nu esti departe de ea (eu am auzit de alr 72 kg la 1, 73, asta desigur in functie de varsta). Pentru a scapa este buna dieta(dar nu sa mori de foame! cica este bine sa ai vreo 5-6 mese mici pe zi ), trebuie sa faci exercutii fizice; oricum cel mai bine este sa cauti astfel de exercitii pe net pe site-urile de specialitate.

| Deeei a răspuns:

Uh daca ai grasime... si faci gantere, flotari etc... Asta nu inseamna ca grasime va disparea si vor aparea muschi. ( Gresit ) Ei se vor mari! Iar grasimea se va aseza pe muschi!