| sssSnake a întrebat:

Deci, am un party in curand si sunt pe medicamente iau echinaceea si ceva pentru herpes. Pot sa beau alcohool si daca iau acele medicamente? sau sa nu le combin sau ce interval de timp ar trebui sa las intre cele doua... adica zicem ca beau medicamentele la 10 seara...pe la ce ora as putea bea alcohool? straight face thX!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luckyman a răspuns:

Probabil ca impreuna cu echinaceea iei aciclovir, ca antiviral. Nu!
Va trebui sa rabzi pana termini tratamentul

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Alcoolul anuleaza efectul Echinaceei cu siguranta, cat despre antivirale nu sunt foarte sigura.In general, cand urmezi un tratament, nu e indicat sa bei alcool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa le combinii parerea mea.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-mi si mie cum are gustul acel,, alcohool``, si am sa incerc si euwinkingwinking. Apoi iti zic.