| anonim_4396 a întrebat:

Deci am vazut ca la mine in casa nu am cu cine ma-ntelege.nici nu ma mai chinui sa le explic ca mi-e rau ca ma doare capul si ca nu stiu ce sa mai fac sa treaca.ca ii zic maicamii si parca nici nu ma aude, o intreb ce sa iau ce sa fac sa ma mai lase durerea si vorbesc cu peretii.nici macar nu ii pasa de mine. bunicamea imi zice ca sunt nebuna ca ce ma plang atat dar ele nu intelegcrying ca ma doare rau de tot si nu mai stiu ce sa fac.nu stiu ce sa iau.cautai prin medicamente si gasi antinevralgic.atat.e bun asta? sau daca nu ce? paracetamolu nu mai are efect si am luat destul. ultimele doua nopti nici nu am dormit, vineri la scoala de-abia ma tineam pe picioare si aveam ochii umflati.nu vreau sa patesc si la noapte la fel si am si de scris o gramada pentru maine.va rog frumos pot sa iau antinevralgicu ala? sau ce sa iau altceva.maine incerc sa ajung la doctor dar nu mai pot sta asa pana atunci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la medic. Durerile de cap sunt date de multe afectiuni, unele din ele foarte grave.Trist ca familia ta te lasa in suferinta.Antinevralgivul este bun pentru durerea de cap, dar sa-l iei dupa ce mananci. Poti lua 3 la 8 ore.Sau algocalmin. Dar maine sa mergi musai la doctor!

3 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Norofen iau eu si imi trece de obicei, cateodata ma lua si pe mine o durere din asta care tinea cateva zile si trecea, dar cel mai bine ar fi sa ajungi la doctor cat mia repede sa vada ce ai :-s. Fate bine.

| reghi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iei nurofen. Si daca totusi nu ai de unde face rost azi poti sa iei si antinevralgic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nurofen forte e ok pentru durere. il iau mereu cand ma doare capul sau cand am crampe.