| diana13_5132 a întrebat:

Deci...azi,mancand un mar mi s-a "indoit" un dinte(nu era de lapte). Ma deranja asa ca l-am scos. Dar nu l-am scos caluma mi-a ramas radacina acolo.
Conteaza si varsta(13 ani aproape 14)
O sa-mi creasca un alt dinte? Daca da cam in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MickeyAndryyy a răspuns:

Draga mea nu iti va creste alt dinte eu zic sa te duci la medic...plz fundita

8 răspunsuri:
| luna a răspuns:

Altul nu iti mai creste. Mergi la stomatolog cat mai repede.

| raissa a răspuns:

Cat timp acel dinte nu era de lapte altul nu mai creste imi pare rau sa iti zic.nu trebuia sa il scoti. trebuia sa mergi la stomatolog. oricum sfatul meu este sa mergi daca spui ca a ramas radacina. el este in masura sa iti explice si sa te ajute.sanatate!

| inginer a răspuns:

Daca nu era de lapte, nu mai creste. Plus ca radacina ramasa se poate infecta si o sa sa te doara si o sa afectez dintii din jur. Fugi la dentist, pana nu ramai si fara alti dinti!

| Laura a răspuns:

LOL...
Ce te-a gasit sa ti-l scoti daca nu mai era de lapte, ai innebunit?!
Durerea ar fi trecut in cateva minute...
Asa ti-ai pierdut un dinte...
Congrats!

| zinsi a răspuns:

Doamne:O
trebuie sa te duci la dentist cat mai repede sa-ti scoata radacina.si daca dintele acela nu mai e de lapte.adica ti-a mai cazut odata nu iti va mai creste altul

| AndreeaCdr a răspuns:

Pai nu cerd ca nu o sa-ti mai creasca...Ca doare este acela permanent. Te-as sfatui sa consulti medicul stomatolog. Imi pare rau pentru tine...

| Ingerasull99 a răspuns:

Nu prea cred ca iti va creste vreun dinte la varsta asta!

| Brumilicious a răspuns:

Sall,
Daca nu mai era de lapte...
Nu iti va mai creste inapoi...
Ai putea merge la dentist ca sa ti-l lipeasca inapoi insa pentru asta va trebiu sa duci si bucatica rupta...
Sper ca tiam foste de folos...
XoXo si sper ca nu tie frica! Succes!