| catagame a întrebat:

Deci de ieri ba nasul imi este infundat (doar nara stanga este infundata ) iar aia dreapta nu are nimic. Acum pe la 6:00 m-am trezit cu bucatele de mucus pe la nari. Imi este frica sa nu dau de o raceala ceva ca la Iasi a inceput frigul sad :'( oare sunt racit? Ca de plamani si tuse nu am treapa. Doar ieri am mai stranutat oleacanu (nu stiu ca manca nasul)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Ţi-a curs mucus din nas în timpul somnului şi s-a uscat deoarece era cald în cameră. O să îţi treacă repede. Ai fost afară când era frig fără fular? Chiar dacă te îmbraci călduros şi nasul trebuie ţinut la cald să nu răcească.