| Katalinkata0 a întrebat:

Deci, eu am avut parul foarte mare un volum foarte mare de par cret și in fine. am vrut sa iau o pauza de a îl tine mare și am ales sa ma tund scurt iar când am bagat mașina de tuns in par, mi s-a smuls foarte mult din radacina extrem de mult încât după tunsoare ma doare peste tot, tot scalpul și tot tot tot prin ce spun scalp unde parul meu trăia, acum as vrea sa știu dacă o sa îmi crească parul care a fost smuls din radacinii, dau funda la cel mai dezvoltat răspuns. mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Nu se vindeca intr-o săptămâna, du-te la doctor ca nu te mănâncă

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Normal ca sa îți crească, este la fel ca și cu parul de pe corp, dacă am fi smuls parul din rădăcina, și nu mai creștea, ce bine ar mai fi fost, nu ar mai fi existat epilare. Dacă te doare, du-te la doctor sa tratezi zona respectiva, pana la urma a fost un mare șoc pentru scalp, din moment ce s-a smuls părul.

Răspuns utilizator avertizat
| AnemonaP a răspuns (pentru Katalinkata0):

Trebuie tratat. Nu îți va creste pana când nu se vindeca zona. De ce nu faci ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| AnemonaP a răspuns (pentru Katalinkata0):

Nu se vindeca intr-o săptămâna, du-te la doctor ca nu te mănâncă

| relian a răspuns:

O sa creasca la loc, ala ce l-ai smuls.Mai detaliat de atat nu e de unde.
Paru il poti smulte de N ori, va creste la loc de atatea ori, are la baza foliculi de par, adica ceva celule stem active mai tot timpul.

Răspuns utilizator avertizat