| Katalinkata0 a întrebat:

Salutare, sunt foarte foarte speriat.
Am scalpul foarte deteriorat din cauza unei mașinii de tuns am avut parul mare și voluminos fiind cret după am vrut sa iau o pauza de la parul lung și am ales sa ma tund iar când am bagat mașina in par mi s-a smuls foarte mult din radacina iar mașina fiind una de o calitate slaba a trebuit apăsat și chestii (m-am tuns acasa deoarece in timpul acesta frizerii nu lucrează fiind sărbătorile) și efectiv de la atata frecare și cu ceva forta aceea frecare am scalpul foarte deteriorat efectiv ma doare când pun mâna tot scalpul și vreau sa știu dacă mai creste parul chiar dacă scalpul nu se afla intr o situație prea buna (nu mi s au făcut bube sau cv cel mai probabil m-am zgâriat pe lângă durerea pe care o am, dau funda mulțumesc și sunt foarte speriat sper sa ma ajutați…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| existential a răspuns:

N-ai de ce sa-ti faci griji. Cand eram copil frizerul ma tundea cu o masina manuala. Apasa foarte tare, durea, se irita scalpul... era rau.
Dar in cateva zile nu mai simteam nimic. Parul crestea normal.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Normal că va crește, încearcă să nu mai repeți această procedură laughing

| Mirel4412 a răspuns:

Ai mai pus odata intrebarea asta si oamenii ti-au raspuns ca o sa-ti creasca parul. Intr-un an o sa fie exact la fel