| cuteandfunny a întrebat:

Deci eu am candidoza bucala de cand am luat antibiotic doctora a uitat sa-mi dea nistatina cu antibioticul,am luat antibioticul si dupa o saptaman mi-a aparut candidoza, acum am luat de o luna nistatina si vad ca inca nu s-a dus sunt disperata, si am mai luat si niste pastile tot asa antifungice cystone odata cu nistatina si nimic (toate au fost recomandate de doctora ).Va rog ajutati-ma sunt disperata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mananca iaurt si ia cate o pastiluta de nistatina apoi cumpara-ti de la farmacie violet de gentiana. apoi sa-mi spui rezultatele

| MooF2010 a răspuns:

Deci in primul rand daca ai uitat sa iei un medicament nu il iei ulterior in supradoza! trebuia sa te duci la un doctor, si du-te daca inca nu ai facut asta, apropo ce medicament ai luat de ti-au aparut ciuperci?