| Anghel_Lorena_1997 a întrebat:

Buna am 11 ani și vreau sa slăbesc urgent cam într-o luna!

Răspuns Câştigător
| Yasmin875 a răspuns:

Ești destul de mică.Nu îți recomand să ți cura de slăbire.Depinde si cat de grasa ești. Daca esti obeza si fac alții mișto de tine eu zic să ți.Nu mai mânca mâncare de tip fast-food, pizza, paine în exces, fainoase, cartofi, dulciuri.Mananca sănătos. Daca vrei sa slăbești repede am găsit eu ceva într-o revista Cică slăbești un 1 kg pe zi dar nu stiu daca reziști să te înfometezi așa.
La ora 8:00 mănânci un ou fiert si o felie de pâine
La ora 10:00 un fruct
La ora 12:00 suc de roșii
La ora 14:00 o felie de brânză ușoară
La ora 16:00 o legumă
La ora 18:00 suc de roșii
Aceasta dieta se numește dieta cu suc de roșii.

| Anghel_Lorena_1997 explică (pentru Yasmin875):

Si fara suc de rosii merge?

| Yasmin875 a răspuns (pentru Anghel_Lorena_1997):

Da,merge.Inlocuieste-l cu o felie de șuncă sau o farfurie cu supa.

| millar a răspuns (pentru Yasmin875):

Chiar merge?
Lorena ai incercat?

| Anghel_Lorena_1997 explică (pentru millar):

Da dar nu am putut decat2 săptămâni

6 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Esti prea micuta sa te supui unor cure de slabire, mai ales ca esti in crestere. Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa bei apa si sa faci sport. Daca ai unde, alearga.

| Edisor27 a răspuns:

Salut, in primul rand cate kg ai?