| EffyStonem06 a întrebat:

Deci ieri m`am taiat cu lama. si a fost normal dar mi-am facut multe taieturi adanci si dupa am aflat ca lama era ruginita, astia zic ca cica rugina se raspandeste prin corp si poti muri, sau cel putin sa se infecteze grav Culmea norocului meu, am ramas si fara spirt! Ce pot sa fac? si cum pot sa le ascund?
Cica zic astia sa ma duc de urgenta la spital, ma duc pe naiba, daca aud parintii ca iar ma tai, turbeaza data trecuta cand or auzit or sunat la psiholog iar eu am tipat ca nu ma duc la psiholog, ca nu`s nebuna Ei bine ghiciti cum v`or reactiona acum? Deci mai bine las balta ideea cu parintii in care cica trebuia sa ai `` completa incredere``. Si nu vreau sa ma duc la doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| товарищ a răspuns:

Vrei sa mori? fa-ti un vaccin anti-tetanos. si nu e bine sa faci d-astea!

| SweetSacrifice a răspuns:

Stai linistita ca nu ai nimic. Si faza cu parintii si psiholog ...asa sunt si ai mei. Trebuie ignorati.

| MadduSnk a răspuns:

Nu ai cum sa mori de la rugina rolling on the floor). In cel mai rau caz o infectie. Cred ca vor sa faca misto de tine tipii/tipele care ti-au spus chestia asta laughing. Oricum, nu te mai taia, nu este un mod de a-ti rezolva problemele happy. Taieturile trec, dar problemele raman :*. Sper ca te-am ajutat. Funda?; 3 :*.

| alex34545658734 a răspuns:

De la rugina poti sa te infectezi nu sa morilaughing doamne sunt dusi aia care tiau zis asta