| macydacy a întrebat:

Deci...ieri seara a inceput sa ma doara ochiul stang si pana acum inca nu mi-a trecut, doare foarte ciudat si nu prea pot sa explic dar am sa incerc:cand stau cu el deschis simt doar o mica presiune abia daca se simte dar cand clipesc sau pun mana doare foate ciudat, deranjant aproape ca si un carcel si doare chiar la sfarsitul ochiului la os si piele...va og spuneti'mi ce ar putea fi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate ai prins curent, du-te la o farmacie si cere picaturi de ochi sau kanamicina unguent

| 13 a răspuns:

Habar nu am ce e. Dar si eu am avaut exat aceeasi problema. La mine a trecut la 4-5 zile de cand am simtit prima data ca incepe sa ma doara

| spxinsane a răspuns:

Te duci la medicul de familie si ii zici sa iti dea o trimitere pentru oftalmologie si mergi acolo la un control.

Este posibil sa fie de la curent, oboseala, o infectie minora sau este posibil sa ai nevoie de ochelari (asta in cazul in care nu ai ochelari)

Daca ai ochelari posibil sa te doara deoarece nu ii porti si iti fortezi ochii prea tare la calculator/televizor.

| spxinsane a răspuns:

Trebuie sa mergi la un oftalmolog.

Cel mai bine.
Cum am zis si mai sus : se poate ca de la oboseala si cum stai mult la calculator/televizor si sa ai nevoie de ochelari.

Spunele parintilor tai si se rezolva.

| Cartitza a răspuns:

Buna...Ar putea fi urcior este o infectie provocata de microbi (Maini murdare puse la ochi etc.) Daca iti iese ca o mica bubita atunci este urcior.In cazul in care e du-te la farmacie si cere Canamicina.Este o crema si iti dai cu ea dimineata si seara. Sper ca te-am ajutat.Bafta.

| Cartitza a răspuns:

Auzi? Am mai dat un raspuns dar...Dece nu-ti intrebi parinti? straight face Poate ei te ajuta...Nu stiu dar sper ca nu e ceva grav. Pa

| macydacy explică:

Dar mie nu mi-e rosu sau umflat si la curent si urcior este rosu sau umflat deci nu stiu ce ar putea fi si chiar sunt ingrijoratacrying

| sweetgirl21 a răspuns:

Se poate sa fi tras curent si te tine cam o saptamana si te lasa

| fanicate a răspuns:

Am si eu aceeasi probleme cate odata, dar la mine e de la ochelari, porti ochelari?