| Antonicuta4 a întrebat:

Deci in primul rand trebuie sa va spun ca asta nu e contul meu e al surorii mele mai mari dar ma lasa sa pun si eu mica intrebare!
Am 10 ani si ma doare de 6 zile burta dar ma doare cam sub burta cam prin zona soldurilor, e posibil sa fie simptome dinainte de prima menstruate?
Mentionez ca din cand in cand nu foarte des ma doare spatele tot in partea de jos dar vreo 5 min si parca am un nod in gat.
Sa fie de la prima menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctor nu mai sta. Aici (pe site) nu sunt doctori iar un sfat gresit dat de niste nimeni poate duce la urmari fatale. Urgent la medic!

| KodrutZ a răspuns:

Da' tu PARINTI NU AI? Ce naiba mai asteptati? LA DOCTOR!

| thezbx a răspuns:

Da,e posibil sa fie prima menstruatie :d

| mimi a răspuns:

Da e posibil sa fie prima menstruatie. insa ca sa fii sigura ca nu e o alta problema trebuie sa mergi la doctor. nu vreau sa te sperii insa ar fi mai bine sa discuti cu mama sau cu sora ta cu tata nu sint probleme ale fetelor de aia intreab-o direct pe mama

| Lora1411 a răspuns:

Du-te la medic! Poate fi si de la prima menstruatie, dar nu cred. Sa nu ai apendicita...

| Antonicuta4 explică (pentru Lora1411):

Am facut analize si nu am apendicita!

| AndreiLazar2009 a răspuns:

Da,s-ar putea sa fie de la prima menstruatie. Dar mai bine te duci mai bine la doctor sa nu se intample ceva si mai rau!