| TudorMontana a întrebat:

Deci, luna asta fac 14 ani si sufar serios de ginecomastie, STIU SIGUR CA E GINECOAMSTIE, deoarece am un corp tonifiat, doar ca sfarcurile sunt "in plus" putin, cam de un an imi sunt umflate, oricum m-am interesat de chestia asta luni si luni de zile, "dispare de la sine, dispare de la sine" etc.

Bun, am citit pe net despre niste antiestrogeni care pe multi i-au scapat de afeciune, nu stiu ce varsta aveau ei si de ce le-a aparut lor, probabil steroizi, in fine, eu nu am luat nici un fel de prostii, este ginecomastie naturala, normala pentru varsta mea, acum sa va cer sfatul: se merita sa iau antiestrogeni? Mai ales ca acum vine vara si...nu am chef sa ma fac de ras, m-ar putea afecta cu ceva ca iau? Vreau sa dispara odata, alta soltie nu mai este, decat operatia care se face dupa 18 ani, eu chiar nu as mai astepta...deja e un stres. MERSI!
SO: E OK DACA IAU ANTIESTROGENI? MA VOR AJUTA? DACA IMI PUTETI RECOMANDA CEVA...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Si eu am patit asta pe la 14 ani.Adaca palpam sfarcurile, se simtea ca un bob de fasole/mazare inauntru.Era destul de deranjant noaptea, cand dormeam pe burta.
Este pubertatea, mi-au disparut dupa ceva timp (1-2 luni).

| TudorMontana explică (pentru DaftPunk):

1-2 luni, dar eu le am da un an si ceva...