| Vinatoru_Madalina_1996 a întrebat:

Luni de Craciun se fac două săptămâni de când m.am operat de apendicita și as vrea sa stiu daca am voie să mănânc aproape tot ce vreau.Nu as vrea sa stau sa ma uit la mâncare oricum nici înainte nu mâncăm mult pot sa spun chiar foarte putin.Ps nu am avut probleme cu operatia, ma plimb des etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate macar o luna de zile trebuie sa te feresti de mancare tare: soric, carne uscata prin prajire. Totusi poti manca caltabosi, carnati prospeti, carne cu varza acra, etc. Trebuie sa tii cont ca ranile interioare se vindeca mai greu ca cele din exterior.

| Vinatoru_Madalina_1996 explică (pentru Salontanul):

Am fost la medic nu am voie să mănânc fasole, legume și fructe crude.Mersi de răspuns!

1 răspuns: