| anonim_4396 a întrebat:

Deci, maicamea fumeaza cam de 20 de ani, si in ultimul timp fuma cam un pachet jumatate pe zi si ieri si-a luat o tigara electronica si nu a mai fumat tigari normale de ieri.si azi am observat ca e foarte nervoasa, si nu are chef de nimic, nu pot vorbi nimic cu ea, se enerveaza din orice.este din cauza ca s-a lasat asa brusc sau e doar o toana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Inlocuitorul ideal pentru tigara: daucus carota, este natural, nu contine substante nocive decat accidental, nu creaza dependenta, desi gustul lui placut se poate sa te faca sa apelezi la el mereu.
Deoarece nu contine drogul, in prima perioada de substitutie el trebuie suplimentat cu o sursa medicala de nicotina, ca persoana care il foloseste sa nu ajunga in sevraj.

| mgtow a răspuns:

Poate s-a enervat din alt motiv.

| Justmed a răspuns:

In cazul tigarii electronice : In momentul in care ai cumparat o tigara electronica NU trebuie sa te lasi brusc de fumat, astfel incat.In prima luna fumezi 15 tigari + cea electro...a doua luna 12... a treia 8 si tot asa pana se reduc!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

In atentia tuturor,consumatorilor de tigarii,electronice, tigariile electronice va scapa de tutun in plamani dar creste riscul de cancer potrivit unui studiu FDA,
All but one cartridge marked as having no nicotine actually contained the addictive substance.
Cartridges marked as having low, medium, or high amounts of nicotine actually had varying amounts of nicotine.One of the cartridges contained a toxic antifreeze ingredient, diethylene glycol.
The devices emitted "tobacco-specific nitrosamines which are human carcinogens."
The devices emitted "tobacco-specific impurities suspected of being harmful to humans."

Deci Diethylene Glycol, ar putea sa i provoace starile alea.

| eandopuncttk a răspuns:

Din cauza ca nu a mai fumat tigara normala.
starea aia de nervozitate e provocata de servrajul nicotic.

| SarahMaria a răspuns:

Este nervoasa din cauza ca numai fumeaza tigari normale. Este foarte greu sa te lasi dupa atatia ani de fumat, las-o asa o perioada. ca nu e nervoasa din cauza ta, e efectul lasarii tigarilor. Incearca s-o intelegi si sa-i fi alaturi!