| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu stiu ce sa fac, am primit curent la masea si faza e ca am o carie la maseua aceea si ma doare de nu mai potstraight face. si acum nu stiu ce sa fac, daca sa astept pana imi trece curentul de la masea, sau sa merg acum la dentist. dar ma gandesc ca daca merg acum la dentist cand am si curent o sa ma doara si mai tare cand o sa-mi lucreze. ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Poi cel mai bine e sa mergi la dentist, si daca chiar ie il rogi frumos pe nenea dentistu' sau pe tanti dentista sa-ti faca injectie ca sa nu simti nimic cand iti lucreaza. happy.

| mariaw a răspuns:

Din proprie experienta te sfatuiesc sa nu amani. Eu am lungit-o pana a ajuns la nerv si nu e prea frumoasa continuarea. Asa ca iti zic cu incredere ca e mai bine azi decat maine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la urgenta, ca vei pierde si noaptea datorita durerii, iti va face o anestezie si va scoate nervul, NU TE VA MAI DUREA DELOC! si mie mi-e groaza la dentist dar cred ca nici tie nu-ti place durerea, nu mai amana! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la dentist si acum is cu gura umflatalaughingsi doaree frateee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cea ce cred eu este ca mai bine ar fi o vizita la stomatolog