| anonim_4396 a întrebat:

Deci prima data mi-a dat niste supozitoare cu glicerina, pentru hemoroizi, nu au mers. având în vedere că mă // doare mai tare la exterior când.ahm.și mai multe, am tras concluzia că sunt hemoroizi externi. De data asta mi-a dat niște Cicatridina (unguent) https://goo.gl/87ENb6, dar nu prea am idee cum se folosește, adică mi-a explicat...dar...sunt confuz. Trebuie doar la exterior așa? Trebuie mai până în interior? laughing Sper că înțelegeți la ce mă refer, dau fundiță.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa scaun nu te stergi cu hartie, ci te speli cu apa calduta (cat mai rece) si sapun, spalandu-te bine (cam de 4-5 ori te sapunesti si te clatesti foarte foarte bine). Apoi te stergi cu un prospo moale, tamponandu-te, fara sa te freci. Apoi iei pe deget unguent si cu blandete bagi in anus (1-2 cm, nu mai adanc), ungand foarte foarte bine. Abia apoi dai si pe exterior, pe sfincter si in jurul lui.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Mulțumesc foarte mult! happy

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu stiu dar cand am auzit de hemorozii si am vazut linkul credeam ca acolo e curu tau. Ma speriai.

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

laughing doamne.