| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca ai hemoroizi externi poti scapa doar cu operatie de ei sau si fara? Deci daca ai asa pe exterior nu in interior

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu scapi de ei fara operatie deoarece daca te constipi ei cand te scremi se sparg, poti pune supozitoare si unuente după ce faci treabă mare, dar astea sunt doar solutii temporare pe moment te ajută, dar prin operatie medicul extirpă acei hemoroizi sau îi cauterizeaza cu laserul ca sa numai fie activi si durerosi, ei se fac de la constipatie, trebuie sa fi atent/ă la mincare fara ardei iute fara covrigi paine, trebuie sa bei multa apă, ce varsta ai esti fata sau baiat?

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da si inainte de asta se face colonoscopie

| 1234568807 a răspuns:

Hemoroizii pot aparea si din cauza unui stil de viata sedentar

| StripperRaoul a răspuns:

Si fara

Răspuns utilizator avertizat
| StripperRaoul a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Aia ii operatie usoara stai linistit ca nu te adoarme si etc te pune pe masa de aia cu craci desfacuti bine ca ai externi eu am interni aia dor cateodata da la mine pot sta jos ca n am nimic si cateodata daca ma screm picura sange so tot mai bag supozitoare proctoglivenol mai dau cu cicatridina unguent si ui asa aia in exterior is mai durerosi ca is in afara si nu se mai baga si uniinsangereaza si trebuie sa stai pe ei si ui asa. la aia dupa ce te ridici de pe wc si te stergi asa usor ca doare trebuie sa te speli cu apa calduta dupa fiecare treaba mare ca sa fie locu curat tot timpul asa fac si eu dupa fiecare căcătescu sar in cada si ma spal cu jetu cu sapun dela dove de bebelusi ca ala n are nu stiu ce in el asa o zis doctoru. eu de aveam externi ma duceam sa mi lege si ai pace aia interni is mai naspa ca nu prea ajungi la ei si baga supozitoarensi creme in fund si etc aia externi is mai durerosi da macar se vad mai usor ii speli mai usor ii dai cu crema mai usor

Răspuns utilizator avertizat
| StripperRaoul a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Doctor proctolog de la tine de acolo cauta pe net