| 1Chris1 a întrebat:

Deci, trebuie sa alerg 1000m in cel mult 3 min si 20 de sec. Am inceput sa alerg azi usor 1500 m in 12-13 min, dupa care am alergat 1000 m in 4 min si 30 de sec, insa a inceput sa ma doara in timpul alergarii in partea stanga. Am mai stat putin, si dupa am alergat 400 m in 1 min si 30 sec. Trebuie sa scot timpul asta minim pana duminica. Cum as putea reusi? L-as scoate lejer daca as alerga in sprint, dar dupa 300-400 m nu mai pot, obosesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darkmy a răspuns:

Continua sa alergi pana duminica.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare pentru ca nu respiri cum trebuie in timpul alergarii. Trebuie sa iti controlezi bine respiratia, si ai sa vezi ca nu vei mai obosi asa repede si vei putea alerga mai mult decat ai crede.

| Danielbc a răspuns:

Ai grija si la alimentatie, are un rol foarte important in efortul fizic

| SalutBunaLarevedere a răspuns:

Trebuie sa o iei treptat...O sa vezi ca reusesti. Daca ai putut in 4 min si 30 de sec dupa ce ai mai alergat in 12-13 minute maine e posibil sa poti sa te apropii de 3 min si 20 sec.Succes!