| Viitorulapropiat a întrebat:

.. cum pot face sa obosesc mai putin atunci cand alerg?
Si daca as alerga in fiecare zi aproximativ o ora, in cat timp as putea deveni mai bun si mai rezistent?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca vrei rezistenta nu sprintezi si daca vrei sa sprintezi nu te astepta sa ai rezistenta. Mareste treptat distanta, cu timpul o sa devii tot mai rezistent iar distanta la care obosesti acum o sa ti se para joaca de copii. Nu iti putem spune in cat timp pentru ca nu stim cum alergi, cat alergi si cat de perseverent esti in antrenamentele tale.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sprinturile ajuta foarte mult

suntserios
| suntserios a răspuns:

Antrenament zilnic... o sa fie greu la inceput dar cu timpul in functie de organismul tau ai sa vezi ca treptat treptat alergi din ce in ce mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea e să nu alergi constant cu aceeași viteză, bagi, de exemplu, 400 metri de încălzire, apoi sprint 50m, apoi iar cu viteză mică o porțiune de 400, apoi iar sprind de 50m, și tot așa.