| LucianR a întrebat:

Deci vreau sa imi comand online niste ochelari de soare.Din astia ce se poarta acuma...costa 15 lei bucata si arata f bine...problema sta in felul urmator: am auzit zvonuri ca daca ochelarii nu sunt originali si ii porti mai mult timp iti pot afecta vederea si iti dau dureri de cap.Ce sfat imi dati? sunt ieftini, arata bine, dar nu stiu daca sunt sanatosi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Clar nu sunt originali, dupa pret. Iti pot afecta vedera in sensul ca nu te protejeaza de soare asa cum trebuie, deci daca ti-i iei, o sa ii porti doar pentru frumusete, nu pentru protectie. Nerecomandabil.