| isa_8499 a întrebat:

Deeci.azi e miercuri si eu vineri trebuie sa-mi fac analize la sange. vreau sa stiu ca daca azi fumez si maine nu.si fac analizele vineri dimineata...imi iese nicotina in sange? mentionez ca fumez de vreo 2 ani si zilnic. da daca imi iese ceva nicotina in sange, pot da "vina" pe fumatu pasiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Poti fuma si maine dar dimineata, nu o sa fie nici o problema[eu de cate ori mi am facut analizele m am abtinut in dimineata respectiva sa nu fumez si mi au iesit analizele ok]

3 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Nu are treaba, poti fuma. Important e sa nu bei cafea, ceai negru si sa nu mananci. Pupic!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si preferi sa nu se afle daca esti bolnav? nicotina nu are treaba cu analiza sangelui, iar daca reiese ca esti bolnav, medicul isi va da seama din cauza carui factor esti tu bolnav/a, mai bine infrunta adevarul si renunta la tigara, asta in caz ca te simti deja rau de la tutun...
o zi b unahappy

| Georgiana05 a răspuns:

Sincer, eu stiam ca nu se poate vedea daca fumezi prin niste simple analize la sange!