| anonim_4396 a întrebat:

HEEEEEEEELP! DAU FUNDA! Scuze de categorie, dar e URGENT!
Pentru inscrierea la facultate imi trebuie sa fac analize sa vada daca am SIDA. Si trebuie sa fac maine analizele.
Imi poate iesi la analizele acelea nivelul de nicotina?
Sunt aproape fumatoare..adica fumez zilnic 1-2 tigari. prietenul meu e fumator. Deci? Imi iese la analize nicotina?
Poate intra nicotina in sange atunci cand inhalezi fumul altui fumator? big grin

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Analizele se fac pentru o boala, nu daca fumezi sau nu. nicotina, thc, etc. astea se fac la donari de sange. daca mergi la medic pentru un set de analize, doar alea ti se fac. linisteste-te..respira.

| buzeduulci a răspuns (pentru DNSK):

Ok,mersi din suflet. meriti o imbratisare! >big grin

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ce treaba are analiza/boala cu nicotina? numai daca ai ceva afectiuni care sa denote ca fumezi..in rest..nimic
O seara bunahappy

| buzeduulci a răspuns (pentru caramela):

Pai ma gandeam ca daca imi ia sange, sa nu apara pe acolo faptul ca fumez..in fine. oricum am scapat ieftin, nu m-a injectat deloc big grin big grin

| Azµre a răspuns:

Ești tută? Te mai duci și la facultate. Atât de atentă ai fost la ora de biologie!

| buzeduulci a răspuns (pentru Azµre):

Hai s i c t i r. ca eu nu te-am jignit.canta la alta masa.

| Felys a răspuns:

Pentru inscriere la facultate trebuie VDRL si plamani,nicidecum analize pentru HIV, nu stiu de unde ai scos-o, in fine, la radiografia de la plamani poate iesii in evidenta faptul ca inhalezi fum, nu la analizele de sange

| buzeduulci a răspuns (pentru Felys):

Ok. mersi happy

| buzeduulci a răspuns (pentru Felys):

Plamani nu imi trebuie, iar vdlr e ceva cu sida. ca asa au zis cei care si-au mai facut.ciau!

| Felys a răspuns (pentru buzeduulci):

Nuuuuuuuu,vdrl este sifilis nu sida, vezi ca te-au indus in eroare, si fata mea da admitere la facutate si stiu precis ca iti trebuie si plamani, de fapt o sa iti spuna doctora de familie daca pe mine nu ma crezi, bafta la examen

| buzeduulci a răspuns (pentru Felys):

Plamani am facut anul trecut! si am radiografie.pa.

| Athée a răspuns:

Nu, e imposibil. Sunt analize pentru boala, nu donezi sange!

| AnalbagRevine a răspuns:

Se numeste ca esti fumatoare prin alianta

| buzeduulci a răspuns (pentru AnalbagRevine):

Pai si iese la analize de SIDA faptul ca fumez?

| AnalbagRevine a răspuns (pentru buzeduulci):

Cum frate cum sa zici asa ceva ca i-ar interesa pe aia de la facultate ca fumezi, crezi ca in asta consta admiterea la facultate? nu are nici o logica.

| buzeduulci a răspuns (pentru AnalbagRevine):

Nu era legat de fumat, minte ingusta/ voiam doar sa stiu daca poate afla mama ca fumez atunci cand imi fac analize la sange. pa si nu te mai intoarce!

| AnalbagRevine a răspuns (pentru buzeduulci):

M-am intors big grin