| deik a întrebat:

Dentist.ro am si eu o intrebarebig grin
am 14 ani, si desi ma spal pe dinti de 3 ori pe zi, imi apar carii tot mai des. am cateva plombe si cunosc dentistul destul de bine, odata la 2 luni trec pe acolo. ce as putea sa fac sa nu mi se mai cariezi dintii asa repede? adica, atata timp cat nu ma spal pe dinti nu inteleg de ce inca mi se mai cariaza. ma puteti ajuta? va roooog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu ai o tehnica corecta. Vorbeste cu dentistul.Foloseste si ata dentara si apa de gura.

| ame_3387 a răspuns:

Bunicul meu a murit la 83 de ani cu toti dintii in gura si fara nici o carie
el cand se spala pe dinti se spala doar cu apa cu sare...

| deik explică:

Ma spal * scuze, m`am grabit...