| gritt a întrebat:

Depresia poate fi incadrata la handicap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca te-ai referit la faptul ca depresia este sau nu handicap mintal, atunci afla ca depresia nu face parte dintre bolile mintale ci ea este o tulburare psihica!

| AnemonaP a răspuns:

Nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este încadrată.

| Celcestietot a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Dacă era, as fi fost pensionar de tânăr. happy

| Jus7t a răspuns:

Nu, dar ar putea fi.
Având în vedere ca un simptom e sinuciderea...cred că e destul de gravă.
Sa nu mai zic de oboseala, incapacitatea de a te concentra, insomnie, etc.
Dar trebuie ținut cont de cauzele ei, metode de tratament și altele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Jus7t):

Amuzant, sinuciderea e simptom. Si in afara de ea? Dupa ce te sinucizi, ce simptome mai ai?

| Jus7t a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Https://m.facebook.com/......329074204/

La ceva de genul ma refeream.

Îți dai respawn după.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Jus7t):

Lol, as zice ca e finalul bolii. La fel cum si la cancer de cele mai multe ori ajungi la deces. Deci nu e simptom, ci finalitatea.

| Jus7t a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai dreptatelaughing văzusem postarea aia și mi-a rămas în cap laughing

| TheStrategist a răspuns:

Nu

| nevermatch a răspuns:

Daca e severa si nu te lasa sa desfasori activitati banale cred ca ar putea

| IonescuRobert a răspuns:

Daca te crezi un Handicapat Mintal, atunci te ajut eu sa iti bag cutitu in gât!

| nevermatch a răspuns (pentru IonescuRobert):

In ziua de Craciun, ce viata mizerabila trebuie sa ai.

| Shuko93 a răspuns (pentru nevermatch):

Ipocrito, nici tu nu esti "perfecta"

| Rexiethecat a răspuns:

Te pomenești ca vrei si pensie