| Friendd a întrebat:

Dimineata : un sandvis; La pranz : un fel de mancare + salata; Gustare : un fruct; Seara : un bol de cereale; In zilele insorite alerg pe afara minim o ora. In zilele ploioase fac sport in casa o jumatate de ora, iar la gustare mananc 2 fructe. Credeti ca ar trebui sa schimb ceva in alimentatie si activiati pentru a slabi macar 2-3 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kazimir a răspuns:

Sandwitchu sa fie cu felii de paine de secara si cu sunca (de praga sau alte sortimente) Sa nu mananci nimic prajit doar la cuptor sau la grill si nu carne de porc. Totusi trebuie neaparat dimineata sa mananci cereale, nu seara. Nu prea ai ce sa schimbi la regimul tau happy

7 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Bună,dacă vrei să slăbeşti într-un timp cât de cât scurt...zic să scoţi felul acela de mâncare de la prânz şi să mănânci doar salata.Seara,nici bolul ăla de cereale nu e bun,mai bine l-ai înlocui cu nişte fructe din nou,ajută foarte mult organismului.Iar dimineaţa,poţi mânca nişte fulgi de cereale,dar tipul ăla de cereale fără ciocolata,sau chestii de genul că nu te ajută cu nimic, din contra, în rest e super ok dacă faci cum zic eu cu alimentaţia.Cu sportul e ok,bea multă apă, mănânca multe fructe şi legume pe zi, nişte salate n-ar strica.Baftă la slăbit!happy

| CodrutM a răspuns:

Sex, inaltime, greutate, varsta?
Sunt extrem de importante informatiile astea.

Doar mancand sanatos si la ore potrivite poti slabi. Incet, dar sanatos si esti sigur ca nu le mai pui la loc.

Dieta ta sa contina: Carne (alba sau rosie), Lactate (iaurt, branza, lapte etc.), Oua (fierte sau omleta fara ulei), Legume si fructe.

Fara prajeli, ultima masa sa fie cu 3 ore inainte de culcare, fara cereale (paine, paste), cartofii si orezul ingrasa (dar e ok sa mananci o data pe saptamana), fara dulciuri, alcool, bauturi carbogazoase.

Scoate sandvisul si cerealele cu lapte. La micul dejun mananca oua fierte cu branza, iar in loc de cereale mananca o masa usoara (un platou cu legume asortate).

| Gabytzu97 a răspuns:

Ritmul de alimentatie la tine, este foarte bun.
Icearca sa faci mai mult timp sport si vei vedea ca o sa slabesti.
Daca ai o alimentatie sanatoasa si faci sport ZILNIC, ar trebui sa slabesti cat ti-ai propus.winking Bafta!

| remusbb a răspuns:

Nu tu mananci bine
app. da tu nu mananci friptura? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un calcul simplu al caloriilor asimilate/zi, deja esti in stadiul de slabire. Daca acest lucru nu se intampla cum vrei tu, atunci consulta un nutritionist + endocrinolog.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Urasc fructele si legumele

| Laryx a răspuns:

Incearca sa nu mananci multe grasimi si in cateva saptamani vei vedea diferenta.