| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza unor probleme, am dat cu pumnul in perete. De mai multe ori. Și acum pielea e foarte roșie in zona acelor oase de la baza degetelor, oase metacarpiene. Ma doare foarte rau când ating zona și am senzația de arsura și de furnicături de la acele oase pana la încheietura și ma doare și puțin degetul mare. Ce ar trebui sa fac? E fractura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Daca ai dat chiar tare cu pumnul, ai putea sa te duci la spital sa iti faca o radiografie evetual.
Dar este posibil sa fie lezat doar local, adica doar pielea, dar du-te si la doctor

1 răspuns:
| Nătărău a răspuns:

Îmbibă o cîrpă curată(!) cu apă și zahăr (dizolvat în acea apă) și înfășoară.