| mona77 a întrebat:

Din ce cauza imi amortesc degetele mari de la picioare? Mentionez ca sunt o mama singura care se ocupa tot timpul de un copil de 1 an.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Mamico, lasa mai usor treburile si mai ai gija si de tine, ca daca o sa pici la pat un copil nu te poate ajuta ci din contra te vei amara si mai tare. E ori de la statul f mult in picioare si prea putina odihna, ori de la vreun nerv sciatic strangulat..., ori sa nu ai arterita! merita sa consulti un medic de specialitate.

3 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mergi la medic!
Poate fi si oboseala, dar pot fi si alte cauze!
Nu-ti neglija sanatatea!

| psiholoaga a răspuns:

Pai, poate organismul tau incearca sa iti spuna ceva: nu mai fugi de colo-colo, mai stai locului. Si, pentru ca tu nu il asculti, iti amortesc picioarele. Sa nu te impacientezi daca faci vreo raceala ceva care sa te tina la pat; deseori, mamele singure, extrem de ocupate, dezvolta, pe fond psihic, tot felul de afectiuni care sa justifice putina odihna. Mergi la medic pentru analize, insa parerea mea e ca niste ore de consiliere ti-ar prinde bine.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Sanatatea este mai de pret, asa ca fuguta la doctor, ca mai apoi sa ai grija de ingerasul mic.Succes.