| COOLboY a întrebat:

Lui mama ii amortesc degetele de la maini de foarte multe ori. Chiar si noaptea nu poate dormi bine din cauza asta. Ea a simtit de acum 2 luni chestia asta, dar a neglijat-o! Aproape tot timpul ii amortesc. Ce sa faca? Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sa mearga la medicul de familie pentru ca sa-i dea o trimitere la neurologie pentru un examen de specialitate.Pot fi mai multe cauze care ii dau aceasta senzatie de amorteala.Ai grija de mamica ta si ii doresc multa sanatate!

| mona a răspuns:

Sa mearga la medic si in functie de diagnostic ii va da un tratament care va mai ameliora problema

| mami a răspuns:

de la spondiloza
ar fi bine sa mearga la un consult medical
sunt mai multe cauze care duc la amortirea mainilor, degetelor de la maini

| SerafimHD a răspuns:

Fastum gel!
sau la doctor!

| adutza1999 a răspuns:

Prima data doctorul analize dar cred ca are reumatism pentru ca si eu am aceleasi simptome si tot reumatism am

| FanG a răspuns:

Eu am avut ceva de genul la glezna piciorului drept, si la mine a fost o problema neurologica. Mama ta trebuie sa fie consultata de un medic neurolog.