| NotToday a întrebat:

Din ce cauza visez asa mult noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HeeSun a răspuns:

Pai visul este dovada activitatii neintrerupte a creierului. Asta inseamna ca e bine ca visezi. Depinde ce visezi acum: daca unele elemnete iti apar de mai multe ori in vise la anuimte intervale de timp inseamna ca exista niste traume, esecuri sau dezamagiri in subconstientul tau.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Subconstientul tau lucreaza.Chiar si noaptea.Depinde si de gandurile pe care ti le faci seara inainte de culcare.

| Azµre a răspuns:

Toată lumea visează noaptea! e normal!

| Georgiana05 a răspuns:

Deoarece subconştientul tău "lucrează" destul de mult.

| K13 a răspuns:

Ai imaginatia bogata si creierul dezvoltat!
Daca mai visezi si color, te poti considera geniu!

| ionelaaa33333 a răspuns (pentru K13):

Visurile se bazeaza cel imi mult pe ceva din copilarie o trauma o chiestie care nu porti sa o uiti sau o bucurie mare.Sau se pot face ca te-ai gandit ult la ceva visurile nu sunt ceva care sa te speri cum ar fi cosmarurile creierul ia gandurile sau imaginile care le vezi mult sau te gandesti mult la ele si le pune in vis poate ca esti indragostit(a) de vineva te gandesti mult la ea sau el dar nu prea cred depinde de ce visezi si ce faci in real. Te rog da-mi funda n-am avut niciodata o funda te rog vreau una o sa-ti dau si eu una tie!

| morandi a răspuns:

Pentru ca ai de unde