| CikEu a întrebat:

Din propria experienta : care sunt cele mai bune exercitii pentru abdomen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Noroc, am aici un super antrenament pentru abdomenul tau : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Program : Luni, dimineata si seara (nu conteaza ora)
Marti, dimineata si seara.
Miercuri si joi pauza ca muschii sa aiba timp sa se refaca si sa se dezvolte.
Vineri, doar seara.
Sambata, dimineata si seara.
Duminica pauza.
Si apoi de luni repeti iar.

| Slavian a răspuns:

Salut,
Decat sa iti scriu mai bine iti arat, iata aici un link: http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0. Daca le faci in fiecare zi o sa observi rezultatul.
Mult noroc!

| 0PopaPorno a răspuns:

Abdomenele si alergatul. La mine au dat rezultate. Dar fireste ca trebuie sa practici o perioada mai indelungata ca sa ai rezultate.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomene si flotari. Funda?

| T4ny4 a răspuns:

Cauta pe youtube 8 minute abs.Ai sa gasesti acolo niste filmulete.Eu pe alea le folosesc si sunt perfecte.

| NotToday a răspuns:

Abdomenele, evident.

| Cuvântul1 a răspuns:

Abdomene si flotari.

| DanScutaru a răspuns:

Poti incepe undeva jumatate de an cu acesta http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Dupa aia poti trece la nivelul 2

| ayumu a răspuns:

Abdomene

| Taiby a răspuns:

Toate ata timp cat le faci conrecte si fara graba...trebuie sa le faci usor ca sa simti cand lucreaza muschiul...

| zzzupduck a răspuns:

Abdomenele

| robotel03 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......31066.html cred ca te ajuta astea, eu personal n am prea facut - sunt maaaare lenesa, dar majoritatea cunostintelor mele si au modelat abdomenul cu clasicele abdomene

| Madalaina a răspuns:

Se stie ca abdomenele sunt cele mai bune si eficiente excercitii daca sunt facute regulat atat dimineata cat si seara, incepand de la un numar mic si apoi avansand inainte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Madalaina):

Serios? de unde ai scos o asemenea aberatie?

Uite cateva motive pentru care NU sunt cele mai eficiente :

- abdomenele lucreaza zona superioara a abdomenului, daca nu lucrezi si zona inferioara NU o sa ai o dezvoltare completa
- facand zilnic te supra-antrenezi, abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori / saptamana intens, de preferat cu greutati
- exercitiile cardio + alimentatia sunt mult mai eficiente pentru definire

mai documenteaza-te

| Madalaina a răspuns (pentru Cosmin86):

Mda chatterbox thx. fiecare cu ce stiewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Madalaina):

Mai documenteaza-te, nu valoreaza 2 bani ce stii "din auzite" sau "din batrani", citeste si tu pe un site de fitness sau intreaba un instructor cum se lucreaza corect abdomenul.

| Madalaina a răspuns (pentru Cosmin86):

Da bine. Gata.