| serenna4 a întrebat:

Din ultima vreme imi incremeneste maxilarul dar daca il misc puțin nu mai e incremenit si ma enervează ca câte odată pocneste cand mănânc sau casc ce ar trebui sa fac dar fără sa merg la un doctor?

Premiez și v-as da funda dar nu stiu cum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Mergi si freaca maxilarul de niste moaste sau pune un pomelnic. Serios acuma, crezi ca doctorii astia is asa, degeaba?

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pentru a sti ce e de facut, in primul rand trebuie sa stii care e problema, iar pentru asta trebuie sa te consulte un medic reumatolog. http://www.i-medic.ro/......bulare-atm

| pietrean a răspuns:

Din pacate, trebuie sa mergi la un medic, cu specialitatea buco-maxilo-facial.Intai iei trimitere de la medicul de familie,niste analize nu ar fi rau sa faci,tot cu trimitere de la medicul de familie,catre un laborator.
Doar el v-a decide ce este de facut!
Eu am avut aceeasi problema,nu s-a rezolvat mai nimic, dar, acum, poate exista si alte metode, alte tratamente.Asa ca,trebuie sa mergi la medic, daca vrei sa afli ce este de facut.
In dreptul fiecarui raspuns, este o funda gri, dai clik pe ea si astfel multumesti, celui care ti-a dat raspunsul pe care l-ai apreciat.

| TonySchwann a răspuns:

Daca te deranjeaza chestia asta de mai mult timp, trebuie sa mergi la doctor. Poate iti pocneste smaltul dintilor nu dintii.

| CatalinaClarodent123 a răspuns:

Buna,

Este indicat să mergi la un consult de specialitate. O cauză ar putea fi articulațiile temporomandibulare.

Cu drag,
Cătălina
Clarodent
www.clarodent.ro