De vreo luna si ceva imi tot trosneste maxilarul(mai exact osul acela de sub urechea stanga) cand mananc sau il misc intr-o parte. De vreo 2 saptamani nu mai trosneste dar acum simt o "presiune"(tot acolo), nu o pot numi durere dar e foarte enervant cand mananc. Trebuie sa merg la doctor sau va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Daca este de atunci o sa treaca de la sine
pin acel cascat ai deschis gura mai mare ca de obicei si sa fortat "balamalele"
nu este nimi grav
daca ai zis ca nu mai trozneste..presiunea care o acuzi poate fi doar de moment

2 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Ai incasat un pumn sau o palma? sau alte lovituri in maxilar?

Nu,dar prima oara cand imi imintesc ca a inceput, a fost intr-o seara cand am cascat tare, apoi a pocnit.(Nu stiu sigur dar totusi, dinainte de seara aia nu-mi amintesc sa fi avut problema asta)

| Q69 a răspuns (pentru Unknown98):

Daca este de atunci o sa treaca de la sine
pin acel cascat ai deschis gura mai mare ca de obicei si sa fortat "balamalele"
nu este nimi grav
daca ai zis ca nu mai trozneste..presiunea care o acuzi poate fi doar de moment