| Utilizatorlove31 a întrebat:

Dismorfobia poate fi tratată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SharpEagle a răspuns:

Aparent da, sau cel putin tinuta in niste limite rezonabile. Oricum, dismorfobia apare intr-un tablou mai larg de afectiuni, mai complex, ce tine de obsesiv-compulsivitate si neuroticism.