| FilipJicha a întrebat:

Distonocalm poate fi cumparat fara reteta? Daca da, cat costa? Functioneaza luat cateodata, pentru situatii stresante cum ar fi prezentarea unui proiect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai exista in farmacii. NU se putea cumpara fara reteta. Dadea somnolenta, nu prea putea fi luat daca aveai vreo treaba in urmatoarele 2-3 zile

| FilipJicha explică (pentru Brigaela):

Am inteles. Multumesc. Alta varianta impotriva starilor de anxietate care ar fi? Sedatif PC nu a functionat.

| Brigaela a răspuns (pentru FilipJicha):

Picaturi de valeriana, psihoterapie si multa vointa

Bula
| Bula a răspuns:

Impotriva stresului si ale emotiilor intense poti bea un ceai combinat, foarte eficace si ieftin:

Intr-o cana de apa pui o lingura ceai de SALVIE + o lingura ceai de TEI.
Torni peste acest amestec apa fierbinte si acoperi timp de jumat de ora, pana ce se raceste la temperatura camerei.
Se filtreaza prin sita si se indulceste cu o lingurita de MIERE de albine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai cu rețetă îl poti cumpăra, deci mergi la medicul de familie sa i ti dea rețetă

| Donsavas a răspuns:

Calmantele si medicamentele in general NU se cumpara fără prescripție!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distonocalm nu se mai fabrica.