| Anonim6666644 a întrebat:

Doare extragerea unui dinte permanent? dupa cat timp se poate pune puntea dentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Nu cred că o să găsești un doctor care să-ți scoată un dinte permanent, poate doar vreun disperat după bani.

| Rainmaker a răspuns:

Doare pana si IDEEA unei extractii dentare! Alti dinti iti poti planta doar dupa ce se vindeca rana cauzata de extractie.(cca 2 saptamani-depinde de la om la persoana)