| MichaelFGDHR253665 a întrebat:

Doctori am pățit un necaz mare, de vreo ceva timp mă doare partea stingă cînd și cînd dar durerea mă pune la pământ cînd mă doare, iar acum cateva zile m-am lovit cu ușa unui dulap în testiculu care deja era umflat de mai de mult,și am cateva zile de cînd mă doare în stinga și testicul sting de numai pot,am fost la Galați la spitalul județean mi-a făcut o ecografie abdominala și la testicul și o zis că-i ok rinichi și că este posibil să fie rupt prapurul sau testiculul inflamat, mi-a dat antibiotice, tavanic, timp de 7 zile mai am 3 pastile, și mi-a spus că în cazul în care nu îmi revin sa vin înapoi la Galați că mă opereaza și că dacă e îmi dă afară testicul, dar pe mine mă doare rău cînd mă ridic din pat cînd mă pun in pat cînd mă aplec și cînd merg aci mă ia aci mă las, n-am pofta de mâncare și burtă și testicul doare rău, de 3zile stau numai în pat, ce sa fac oare daca mă duc la spital eu n-am card de sănătate nu-s asigurat și bani nu am că acum 1 luna m-am operat de apedicita, și ce să fac că numai pot de durere, nici n-am mâncat de doua zile ce sa fac cu problema mea?, ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu suntem doctori, ti-as recomanda un doctor care sa te consulte.