| LucaAka47 a întrebat:

Salut am 19ani, ce pot sa am dacă mă doare spatele, piciorul drept și testiculul drep? Nu pot sa stau mult în picioare, noaptea numai am cum sa dorm pe spate ca ma ia durerea de coloana, poate sa fie cancer testiculat? Problema o am de anul trecut, am făcut ecografie, test de urina, mi.au zic ca nu am nimic doar un lichid în testicul, în vara asta tot asa ridicam ceva numai puteam sa fac nimic cu piciorul parcă imi amortea numai puteam sa stau in picioare, s-a umflat un testicul după 3zile m.a lasat, si tot asa durerea de testicul nu e asa dureroasa doar ca ma ia intruna durerea câteodată îmi da niște săgeți așa după mă lasă. mai ma inteapa si in vena aia abdominala si inghinala. funda pnt cine raspunde!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai hernie inghinală

| Violleta2022 a răspuns:

Dificil de pus un diagnostic fara analize, fara radiografii si fara consult medical.
Mergi din nou la medicul de familie, sa te trimita la un chirurg sau sa-ti faca analize amanuntite, inclusiv radiografie de pelvis.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate sa fie cancer testiculat? Nu.

| Lukasssz a răspuns:

Hernie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei când problemele sunt la coloană, durerea se poate lăsa și în picioare... însă e ciudat că ți s-a umflat testiculul. Ar trebui să mergi la medicul de familie că, deși totul e aparent ok, nu ești bine. Poate totuși e de la coloană.
Nu te mai gândi la cancer și alte prosti, bine? happy