| Andreeadia a întrebat:

Dragii mei, prietenul meu a facut o miscare brusca la sala si a ramas cu gatul intepenit intr-o parte si cu o durere ingrozitoare. Ce poate face? Trebuie mers la urgente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Da, trebuie dus neaparat la spital si doctorii o sa i faca o radiografie sa vada ce s-a intamplat! Sanatatea e cea mai importanta.

Răspuns utilizator avertizat
| hummer24 a răspuns (pentru TrollingFace):

Fara sanatate nu e nici viata laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| hummer24 a răspuns (pentru TrollingFace):

Tocmai de aia trebuie sa ramai cat mai mult timp sanatos laughing you troll laughing)

| camryn a răspuns:

Cred ca a facut un torticolis; in 3-4 zile + unguent (de regula un antiinflamator de genul Diclofenac) + si/sau miorelaxante, eventual un analgezic daca il doare asa de tare, ii va trece. Totusi un consult medical nu ar strica (pentru. a se confirma sau infirma daca e ceva mai grav sau nu si pentru. a nu i se prelungi starea ).

| raducmustiuc a răspuns:

Hmmmm asa a patit si un coleg si prietenii lui il strigau: "wai gât!"

| AliceThai a răspuns:

Ar fi bine de mers la un medic asa, in caz ca... happy Personal cred ca e doar o intindere musculara. Stiu ca sunt alifii pentru asta dar nu mai tin minte cum se numesc, sau daca mai sunt pe piata, ceva de genul alifiei chinezesti mentolate.

| AndreeaSimona14 a răspuns:

Da,trebuie dus la medic neaparat ca sa-i faca o radiografie sau ceva.

| Catalina_9275 a răspuns:

Daca are dureri ingrozitoare sa nu stea acasa poate nu e ceva grav dar totusi sa mearga la medic.