| Razeph a întrebat:

Mi-a intepenit gatul, urat de tot. La orice miscare brusca urlu de durere. Leacuri babesti sau ceva ce m-ar putea ajuta... nu stiu cum o sa dorm in noaptea asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ai facut un torticolis-miscare brusca a gatului. Unge-te cu un antiinflamator-diclofenac sau ia un analgezic.Gandeste-te ca va fi bine si o sa poti dormi.Multa sanatate!

| gabri80el a răspuns (pentru Raniia):

Nu stiam ca sunt mai multe tipuri de torticolis. Multumesc

8 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

In noaptea asta n-ai sa dormi, maine dimineata te duci la piata si cauta pedicuta.[e o planta] pe care incalzesti pe abur intr-un saculet de panza, o pui pe locul dureros invelit cu un prosop si tinut...cat potiwinking.

| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Normal ar trebui sa consulti medicul de familie. Dar si eu personal ma ocup cu 'lucruri" naturiste. Incearca sa vezi niste sfaturi pe websitul meu: lumeaplantelor.info. Sper sa gasesti ceea ce cauti.

| Kaveri a răspuns:

Urla mai tare.

| AlexStroie99 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat si incearca sa masezi usor gatul cu spirt.

| Buburuza2306 a răspuns:

O... Si eu am avut acelasi lucru, ungete cu diclofenac gel si du-te neaparat la doctor sa nu se agraveze! La mine nu sa agravat fiindca mi sa dau antibiotic, sigur ai tras curent!

| Catalin_Vasile_1995 a răspuns:

Ai incercat sa dorimi cu un prosop cald in jurul gatului?

| Alexa_Dragos_1997 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie...te doare in primele 3 zile(prima zi tare), dormi pe spate sau pe partea in care te doare mai putin.