| nicolcristea11 a întrebat:

Dupa cat timp pot merge la sala de forta dupa o operatie de colecistita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Cam după o lună cred că ar fi ok dar să o iei ușor un timp.

| nicolcristea11 explică (pentru T0T):

Multumesc pentru raspuns.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

După aproximativ 2 săptămâni.

| nicolcristea11 explică (pentru OnuOnulică):

Multumesc pentru raspuns...

| Holy2010 a răspuns:

Depinde ce fel de exercitii faci la sala.
Daca e vorba de cardio sau lifting...
Orice exercitiu care include abdomenul e bine de evitat macar 6 saptamani. Nu vrei sa te eventrezi! Asta inseamna o noua interventie chirurgiala...