| Madutzza98 a întrebat:

Dupa cat timp se opresc lohiile cu sange? Mie mi s-au oprit la aproape 2 saptamani de la nasterea si au inceput cele mai deschise la culoare, si acum dupa 3 saptamani de la nastere iar sangerez... e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Eu am stat 5 saptamani cu sangerari dupa nastere..pana s-au oprit definitiv..cam 2 sau 3 luni ai nevoie sa ti se sabilizeze cat de cat organismul..ai rabdare oricum in momentul cand nu mai sangerezi trebuie sa mergi la control post-sarcina.

| Anabelle777 a răspuns:

Buna
Din cate stiu eu de fapt vorbesc de cum am fost eu...pot sa tina pana la 6 saptamani...

| Madutzza98 explică (pentru Anabelle777):

Sange rosu, sau o inceput sa isi piarda din culoare, ca eu din cate mi.o zis doctorul a zis ca o sa devina maro deschis si pe urma alb galbui

| Laura927 a răspuns (pentru Madutzza98):

Fiecare suntem diferite ..normal dupa sangerare rosu aprins urmeaza maro inchis, deschis..galben si putin cate putin alb galbui pana se opreste de tot.Ai grija ca daca miroase putin ciudad trebuie sa mergi imediat la spital..in rest nu iti fa griji

| Madutzza98 explică (pentru Laura927):

Asta zic si eu, mie dupa o saptamana de sangerat a inceput sa devina maro si incetul cu incetul alb galbui si acum de cateva zile am inceput iarasi sa sangerez

| Laura927 a răspuns (pentru Madutzza98):

Nu te speria e normal..si eu am patit asa s-a oprit chipurile si dupa iar am avut sangerari pana intr-un final s-a oprit de tot.