| Zvetlana1017 a întrebat:

In urma cu ceva timp am facut o cu iubitul meu in ziua ovulatiei si acesta a ejaculat in mine. Ieri am inceput sa sangerez de culoare roz rosiatica cu un flux normal. Dar astazi de dimineata am inceput sa sangerez de culoare visinie cu un flux destul de ridicat. Imi poate spune cineva ce se intampla? Mentionez ca in perioada asta ar trebui sa imi vina si menstruatia.

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Așteaptă peste 20 de zile de la actul sexual și fa un test.

| Valentina8 a răspuns:

Mai asteapta 3, 4 zile si fa-ti un test de sarcina.

| Zvetlana1017 explică (pentru Valentina8):

Daca este vorba de o sarcina ar putea exista probleme din cauza sangerarii?

| Valentina8 a răspuns (pentru Zvetlana1017):

Depinde. Eu nu iti pot garanta nimic, pentru asta ar trebui sa vorbesti cu un medic, de preferat un ginecolog ce te poate controla.
Exista si sarcini duse la bun final in care au avut "menstruatie" in fiecare luna. Cel mai bine e sa te controlezi pentru a fi sigura.

| ivees a răspuns:

Este posibil ca ce ai avut tu, acel spotting roz, să fi fost sângerarea de implantare. Mai așteaptă puțin și fă un test de sarcina. Succes!

| andreeapop839299 a răspuns:

Menstruatia e una.
" menstruatia falsa" poate sa apara și atunci când ești insarcinata dar este mai deschisa la culoare și redusa semnificativ. Ar trebui sa mai astepti câteva zile și sa își faci un test de sarcina. Exista sanse, neprotejat plus in perioada cea mai fertila.
Acum cine stie. Toate cele bune!

| IdkClaus a răspuns:

E vorba de sarcina!