| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Dupa multe atacuri de panica datorita ca m-am lasat de etnobotanice si tigari,am ramas cu respiratie ingreunata, si simt furnicaturi/amorteala la plamanul drept dimineata cand suflu nasu, suflu mucus cu sange tin sa mentionez ca respir greu de 2 ani, e doar in capul meu sau am probleme respiratorii? mi e frica sa ma duc la doctor...crezand ca am vre o boala grava

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Stii vorba aia,, cui pe cui se scoate,, asa ca pune-te si fa un cui si iti trece!

| alina2k18 a răspuns:

Ehh, de ce sa iti fie frica, fi mai optimist/a.
Du-te la doctor si nu mai sta cu frica, se rezolva.

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Sa nu mai fumezi vreodata cacaturile alea de legale cu pesticide in ele si ce dracu mai contin si du-te la doctor pana nu e prea tarziu

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Odata ce s-a apucat de alea nu se mai poate lasa.E terminat deja doar ca el nu stie inca.Alea ce vedem noi la tiv ca unia sau lalsat e reclama, doar no da aia sa spuna ca nu mai ai scapare, e ceva asa s-a dea sperante.Eu unu din tot ce am vazut la cunoscuti, la altii, nimeni na auzit pe cineva sa se fi lasat veodata de astea.

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru relian):

Eu m-am lasat, cu multa ambitie am doi ani de zile de cand nu mai fumez prostii d alea si nici tigari.
In viata nu exista nu poti, ci nu vrei.

| iHateLuckyPersons a răspuns (pentru relian):

Asa știu și eu ca de la ele mori în 3 4 ani maxim dar dacă omu a zis ca s-a lăsat de ce sa nu se ducă la doctor, poate mai are sanse

| relian a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Eu nu am spus sa nu mearga la doctor, ai vazut tu undeva ca am spus eu sa nu mearga? Am spus ca eu nu prea am vazut din astia care fumeaza papadie sa se fi lasat careva.Mai ales chimicale, sintetice.