| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna ziua am 16 ani si de 1 an si jumate am anxietate datorita etnobotanicelor,m-am lasat de ele si de tigari,tin sa mentionez ca respir cateodata greu,simt ca ma sufoc,ma gandesc daca mor,daca se intampla ceva, daca mor pe alte meleaguri, si simt si la plamanul drept niste furnicaturi de ceva timp, am probleme cu plamani oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Un consult TE VA AJUTA MEREU.
Este un semn că drogurile şi-au lăsat amprenta, dar apelează la un doctor.
Ămm, nu sunt specialist dar dacă aş fi doctor ţi-aş da un pumn în cap când ai zice că dacă ai fumat, nu vei avea probleme cu PLĂMÂNII.
Chiar nu înţeleg, dacă începi să fumezi, de ce nu iei în considerare EFECTELE asupa organelor? Probabil din neştiinţă, probabil din minciunile prietenilor, nu?

| VibeTrix a răspuns:

Ce copii, GOD

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim20143 a răspuns:

Nu ai absolut nimic la plămâni stai liniștit. Anxietatea vine însoțită de dureri precordiale, dureri toracice, leșin, dispnee(respirație îngreunată), atacuri de panică. Plămânii dor doar în situații grave precum cancerul bronhopulmonar. Furnicăturile pe care le simți tu la nivelul plamanului au la bază anxietatea ta. Și eu am suferit de anxietate din cauza durerilor toracice iar până nu am fost la cardiolog și pneumofiziolog nu mi-a trecut (trebuia eu să mă conving că nu am nimic la plămâni sau la inimă). Sfatul meu este să te duci la un control ca să te liniștești. Îți iei trimitere de la medicul de familie și mergi la spital la pneumologie.
Uite un sfat : incercă să îți ocupi mereu timpul cu câte ceva și nu te mai gândi la chestia asta. Cu cat de gândești mai mult cu atât îți faci mai mult rău.
Succes!