| anonim_4396 a întrebat:

Dupa operatia de circumcizie, mi-a pus pansament, apoi a 2-a zi mi l-a schimbat si mi-a pus altul. Problema e ca nu stiu daca sa il scot sau sa il mai las, mi-e frica sa nu fac ceva gresit.
Helpp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba doctorul nu pe TPU.

| dannyel86 a răspuns:

Cel care a efectuat circumcizia e un specialist. Si tot el ar fi trebuit sa-ti spuna si cum sa ingrijesti organul la domiciliu. Daca pana acum doar doctorul a schimbat pansamentul si l-a ingrijit, vei apela tot la el si il vei ruga sa-ti spuna cum sa procedezi tu acasa (daca nu a facut asta deja).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Operatia de circumcizie consta in taierea pre-puțului si este realizata de rabin in biserica, la botez, da' cand esti mic, la 6 luni.
Esti evreu?

Răspuns utilizator avertizat