| LikeABossBaby a întrebat:

Dureri de stomac, remedi?puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Ceai cu paine, si maseaza-te sau pune pe cineva sa te maseze pe picioare si pe stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand aceste remedii foarte eficiente de aici,
http://sanatate.acasa.ro/......5560.html.
Pa,pa!

| beastboy84 a răspuns:

Da... de ce nu mananci? ca daca mananci o data pe zi nu e sanatos ca te imbolnavesti si te si ingrasi... cea mai importanta masa este micul dejun

| AndraRox a răspuns:

Durerile de stomac apar de obicei din cauza afectiunilor gastro-intestinale, digestive, din cauza unei alimentatii nepotrivite sau consumate in cantitati prea mari. Atunci cand nu ai la indemana niciun medicament care sa te ajute, foloseste cu incredere remediile naturale.

Ceaiurile si condimentele sunt produse care de obicei nu lipsesc din nicio casa si tocmai de aceea este mult mai sanatos sa le folosesti pe acestea in defavoarea medicamentelor.

Musetel

Ceaiul de musetel este un remediu foarte puternic impotriva durerilor de stomac, a gazelor si chiar a diareei. Conform Institutului National de Sanatate, musetelul este considerat de multa vreme o metoda traditionala de vindecare a multor afectiuni diferite.

Flavonoidele si uleiurile esentiale continute de musetel protejeaza mucoasa stomacului si actioneaza ca un balsam asupra intestinelor, relaxand totodata muschii.

Prepara-ti o cana de ceai de musetel pe care sa o indulcesti cu putina miere si consum-o dupa masa.

Bicarbonat de sodiu

Desi initial ti-ar starni indoiala consumul de bicarbonat este bun pentru stomac deoarece are efectul de a neutraliza surplusul de acid, ceea ce duce la indepartarea durerilor. Adauga o lingurita de bicarbonat intr-un pahar cu apa si consuma lichidul. Desi are un gust neplacut, bicarbonatul indeparteaza rapid durerile.

Totusi, este contraindicat sa faci abuz de consumul de bicarbonat pentru ca la un moment dat poate avea efect invers, marind cantitatea de acid secretata de stomac. Asadar, acest tratament este eficient, insa in doza corecta si pe o perioada bine determinata.
Sper să te ajutewinking! happy

| AlbaAura a răspuns:

Omeran.Daca durerile sunt acute poti sa iei si un no-spa.Inainte daca poti sa mananci cativa biscuiti fara crema si sa bei un ceai antigastric este ideal.Tot ce consumi sa fie fiert.De preferinta legume, piept de pui sau ou moale.Sanatate!

| bianka03 a răspuns:

Ai incercat cu lapte?