| BombonicaXD a întrebat:

E adevarat ca fetele virgine nu pot folosi tampoane interne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Mit: Fetele virgine nu pot să folosească tampoane!
Fals. Chiar dacă eşti virgină poţi să foloseşti tampoanele mini fără nicio problemă.

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu!

| alin334 a răspuns:

Sanatate: nu are cum sa afecteze, din cate stiu eu. Daca intrebi de sanatate si te referi la STS, aceasta boala apare(in timpul sau dupa menstruatie) chiar daca nu folosesti tampoane interne - asta in cazul in care faci parte din acea mica categorie de oameni(copii, barbati, femei) predispusi la STS, nu mai stiu procentul
Dezvirginare: folosesti tampon mic -> depinde de elasticitatea himenului si de localizarea acestuia(difera cativa milimetri de la femeie la femeie). Mergi la un consult si medicul iti v-a spune daca tu poti folosi intern.

| Crucified a răspuns:

De ce ai vrea sa folosesti tampoane interne? sunt curioasa! \dancing

| mat31new a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| YayuK a răspuns:

Le poti folosi dar nu vor fi atat de bune...nu isi vor face corect treaba. Eu am incercat pe vremuri si nu eram multumita. Acum, in zilele astea, sunt chiar foarte bune happy

| farazaharsweet a răspuns:

Nu pot folosi. exista posibilitatea sa iti rupi himenul in momentul introducerii, dar mai ales in momentul scoaterii cand tamponul intern este imibibat cu sange si acesta isi mareste dimensiunea.

| Mimo_Mimo_2002 a răspuns:

Da, nu le pot folosi deoarece folosesc d-alea externe :* (la fel ca si bateriile)